ABD Büyükelçiliği: Şişli’de meydana gelen kazaya karışan kişi ABD İstanbul Başkonsolosu Julie Eadeh’in eşi değildir

ABD Türkiye Büyükelçiliği, ABD’nin Türkiye’deki Diplomatik Temsilciliği mensubu Mounir Elkhamri’nin alkollü trafik kazasına ait çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklamada, Elkhamri’nin ABD İstanbul Başkonsolosu Julie Eadeh’in eşi olmadığı hatırlatıldı.

ABD Türkiye Büyükelçiliği’nin Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Şişli’de meydana gelen ve Mounir Elkhamri’nin 2,40 alkollü çıktığı kazaya ait açıklama yapıldı.

Açıklamada şu sözler yer aldı: 

“Ne yazık ki Türk medyasında ABD’nin Türkiye’deki Diplomatik Temsilciliği’ni ilgilendiren, 15 Aralık’ta gerçekleşen bir trafik kazasıyla ilgili hakikat olmayan bilgiler yayınlanmaya devam etmektedir. ABD’nin Türkiye’deki Diplomatik Temsilciliği’nin bir mensubu kelam konusu kazaya karışmıştır. Fakat, kazaya karışan kişi olan Mounir Elkhamri, ABD İstanbul Başkonsolosu Julie Eadeh’in eşi değildir. Başkonsolos Eadeh, hala ABD Ankara Büyükelçiliği’nde misyonlu olan öbür bir diplomatla evlidir.

Konuyla ilgili olarak Türk yetkililerle irtibat halindeyiz ve kelam konusu kazada yaralanan bireye acil şifalar diliyoruz.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir