ABD’de bir kişinin iddiası yetkilileri harekete geçirdi: Babam bir seri katildi

45 yıl boyunca Lucy Studey, herkese babasının onlarca genç bayanı öldürdüğünü ve onları oburlarının yardımıyla gömdüğünü söyledi. Kimse ona inanmadı. Fakat yetkiler Newsweek’e verdikleri demeçte, kadavra köpeklerinin Iowa’nın uzak bir bölgesinde insan kalıntılarını saptadıklarını söyledi.

Iowa eyaletinin dışındaki çalılıklarda bulunan Lucy Studey, “Cesetlerin nereye gömüldüğünü biliyorum” dedi ve 2013’te 75 yaşında ölen babası Donald Dean Studey’in, cesetleri taşırken ona ve kardeşlerini kullandığını söyledi. Studey, “Bize kuyuya gitmemiz gerektiğini söylerdi ve bunun ne manaya geldiğini biliyordum. Ne vakit kuyuya ya da doruklara gitsem, çenemi kapalı tutamadığım için beni öldüreceğini düşündüm” diye konuştu.

KACTV’nin haberine nazaran şayet Studey’in tezi yanlışsız çıkarsa, babası Amerikan tarihinde bilinen en dehşetli seri katillerden biri olabilir. Çünkü Studey, babasının 30 yılda 50 ila 70 bayanı öldürdüğüne inanıyor.

Soruşturma mahallinde bulunan Fremont İlçesi Şerifi Kevin Aistrope Newsweek’e “Orada cesetler olduğuna yüzde 100 inanıyorum” diyerek Studey’in argümanlarının dikkate alınmasının kıymetli olduğunu söz etti.

Studey ise babasının kurbanlarının bayan olduğunu ve bayanların birçoklarının koyu renkli saçları olduğunu söyledi. Studey bayanların 20’li yahut 30’lu yaşlarında olduğunu ve birçoklarının seks emekçisi olduğunu kestirim ettiğini söyledi.

Lucy Studey’nin babasının cesetleri taşımaya zorladığı oğlunun ise 39 yaşında intihar ettiği bildirildi. Studey’in kız kardeşi ise Lucy’i yalancılıkla suçlarken, babasının problemli bir kişi olduğunu fakat bir katil olmadığını vurguladı, ismini aklayacağını söyledi.

Yetkililerin Iowa Hata Soruşturma Kısmı ile daha ayrıntılı bir araştırma yapmaya karar verdiği ve incelemelerin sürdüğü belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir