Adıyaman’da kadın futbol takımlarını buluşturdu

ADIYAMAN (İGFA) – Beko, bu kere 8 Mart Dünya Bayanlar Günü öncesi Adıyaman Umut Kent Hakan Kozan Yerleşkesi’nde bir spor aktifliğine imza attı.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin spor başta olmak üzere her alanda kıymetine dikkat çekilen aktiflikte; zelzele, pandemi, doğal afet üzere kriz periyotlarında toplumsal cinsiyet eşitliğinin birinci göz gerisi edilen önceliklerden olduğu vurgulandı. Toplumsal hayatta her alanda ve her şartta eşitliğin sağlanması gerektiği iletisini veren ‘Kadınlar Sahada’ aktifliği renkli manzaralara sahne oldu.

Adıyaman’da yaşayan bayanların inisiyatifi ile kurulan futbol ekipleri toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek üzere dostluk maçında karşı karşıya geldi. Dostluk maçına Beko’nun sponsoru olduğu Beşiktaş Bayan Futbol Grubu da takviye verdi.

Beko Beşiktaş Bayan Futbol Ekibi oyuncuları, Bayan Futbol Gruplarına koçluk yaparak, teknik ve taktik dayanak sağladı. Müsabakayı Türkiye Futbol Federasyonundan görevlendirilen bayan hakemler yönetti. Maçı santra vuruşu ile Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç ve Adıyaman Umut Kent Hakan Kozan Yerleşkesi Kaymakamı Zübeyde Aslan başlattı.

Mesleğin cinsiyeti olmaz bildirisinin verildiği müsabakayı Türkiye’nin dört bir yanından gelen Beko bayan bayileri de izleyerek, tezahüratlarıyla destekledi. Adıyaman Umut Kent Hakan Kozan Yerleşkesi Gelecek Hayalim Merkezi’nden gençlerin hazırladığı ve tribünü renklendiren sporda eşitlik temalı pankartlar ise dikkat çekti. Maçın akabinde kazanan kadroya madalyalarını İpek Kıraç takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir