Depremin Ardından Büyük Bir Sessizliğe Hakim Olan Hatay Stadyumu’nun Son Hali İçimizi Burktu

5 Şubat günü Atakaş Hatayspor ile Kasımpaşa ortasında oynanan müsabaka mesken sahibi grubu büyük bir sevince boğmuştu. Sarsıntıda kaybettiğimiz Christian Atsu’nun son dakikada bulduğu frikik golüyle Hatayspor 3 puanı kapmış ve stadyumu bayram yerine çevirmişti. Maçın akabinde yaşanan sarsıntılar sevinç yerini hüzne bıraktı…

Depremin yıkıma uğrattığı ve o günden beri hüznün hakim olduğu Hatay’da, felaketten saatler evvel, 5 Şubat’ta Atakaş Hatayspor’un Yeni Hatay Stadı’nda karşılaştığı Kasımpaşa’yı yenmesiyle yaşanan büyük sevinç, hafızalarda kaldı.

Spor Toto Muhteşem Lig’de güç günler geçiren bordo beyazlı grup, ligin 23. haftasında alanında ağırladığı Kasımpaşa’yı Ganalı futbolcusu Christian Atsu’nun son dakikada attığı frikik golüyle mağlup etmişti.

Galibiyetten saatler sonra büyük zelzele felaketi meydana geldi. Zelzelede Atsu, Atakaş Hatayspor Sportif Yöneticisi Taner Savut ve kulüpte misyon olan birçok kişi, enkazda can verdi.

Atakaş Hatayspor Kulüp Başkanvekili Aydın Teksöz, zelzele gününden itibaren sessizliğe bürünen Yeni Hatay Stadı’nda yaşadığı acı süreci anlattı.

Maçın son dakikasında atılan golle galip gelmek ve Atsu’nun bu gol sonrası ortamızda kalacağını düşünmek çok memnun etmişti. O gün stadı dolduran binlerce taraftarımızın sevincini ekranlarda tam yaşayamadınız ancak bizler burada o kadar hoş yaşadık ki soyunma odasına kadar devam etti.”

Umutlandık zira hem Atsu’yu hem maçı kazanmıştık. Umutlarımız yarım kaldı. Volkan hocamız, sarsıntıdan sonra tesise geldi. Ortalık karanlık ve darmadağındı. Arkadaşlarımıza ulaşıp tesislerde toplamaya çalıştık. Futbolcularımızın kimileri enkazdan kendi imkanlarıyla çıkıp kimi şortuyla kimi çıplak ayakla yürüyerek geldi. Herkese ulaştık fakat Taner Savut hocamıza ve Atsu’ya ulaşamadık. İkisi tıpkı sitede yaşıyordu. Onları da birçok kulüp çalışanımızı da kaybettik.”

“O gece birtakım uçak seferleri İstanbul’da kar yağışı beklentisi nedeniyle iptal oldu. Bu durum Hatay’dan İstanbul’a gidecekler için dram, İstanbul’dan Hatay’a gelecekler için ise baht oldu. Zelzeleden sonra birinci kere stada geldim. “

“İstanbul’a gidecekler için dram, İstanbul’dan Hatay’a gelecekler için ise baht oldu. Sarsıntıdan sonra birinci sefer stada geldim. Gelmek istemiyordum hiç. Atsu’nun gol attığı noktada sarı bir duba duruyor. Onu görünce içim yandı. Acımız büyük lakin umudumuz var.”

“Mustafa Kemal Atatürk’ün `Hatay benim şahsi meselemdir` kelamı üzere Hatay, hepimizin şahsi problemi oldu; o denli de kalacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir