Ne bulsalar çalıyorlar: Köprü demirleri, mezar korkulukları…

Aydın’da son bir haftada yaşanan değişik hırsızlık olayları ‘bu kadarına pes’ dedirtirken, vatandaşları da canından bezdirdi. Mesken ve işyerlerinden hırsızlıklar olağan hale gelirken, köprü demirleri, mezar etraf demirleri, jeotermal boru çizgisi ısı yalıtım alüminyum kaplamalarının çalındığını duyanlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

İncirliova ilçesinin Osmanbükü Mahallesi’nde bir köprünün korkuluklarının kesilerek çalındığı ihbarını alan jandarma takımları, olay yerinden kaçtığı öğrenilen bir aracı takibe aldı. Dereağzı Mahallesi’nde durdurulan araçta köprüden kesilen yaklaşık 150 kilogram yükünde demir korkuluk ele geçirildi. Olayla ilgili olarak Ö.A (20) ve T.A (36) isimli 2 şüpheliyi gözaltına aldı.

MEZAR ETRAF DEMİRLERİNİ ÇALDILAR

Sultanhisar’ın Eskihisar Mahallesi Mezarlığı’nda meydana gelen hırsızlık olayını ise Ferda Gölçük toplumsal medya hesabından paylaştı. Ziyaret için gittiği mezarlıkta gördüğü görüntü karşısında şaşkınlık yaşayan Ferda Gölcük, “Hasankahveleri altındaki merhum dede, nine, kayınpederimin mezarlarını çevreleyen demirler hırsızlar tarafından çalınmış. Bu kadar mı ismi onursuz oldunuz, mezarlık demirlerine kadar düştünüz mü?” diyerek yansısını lisana getirdi.

BORU ÇİZGİSİ KAPLAMALARI

Efeler ilçesi İmamköy Mahallesi’nden geçen jeotermal borunun etrafında kuşkulu bir şahsın dolaştığının ihbar edilmesi üzerine jandarma devriyeleri ihbar edilen bölgede H.T.’yi jeotermal borularının üzerinde bulunan alüminyum kaplamaları sökmeye çalıştığı sırada suçüstü yakaladı.

20 KİLOGRAM ZEYTİN

Germencik ilçesinde ise iki farklı zeytin hırsızlığı olayı yaşandı. Alangüllü Mahallesi’nde gezen devriyeler, Badrık Mevkii’nde zeytin toplayan bir bireyden şüphelendi. Yapılan incelemede 55 yaşındaki E. Ö.’nün hırsızlık hedefiyle bahçeden zeytin toplandığı anlaşılınca topladığı 30 kilo zeytin ile gözaltına alındı. Ömerli Mahallesi’nde ise zeytin toplayan M.C., 20 kilogram zeytin ile suçüstü yakalandı. Ele geçirilen zeytinler sahiplerine teslim edilirken, gözaltına alınan hırsızlık şüphelileri ise adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir