Sivasspor – Fiorentina Maçında Skandal: Sahaya Girip Rakip Futbolcuya Saldırdı

Sivasspor ile Fiorentina ortasında oynanan UEFA Avrupa Konferans Ligi son 16 çeşidi rövanş maçında, alana giren bir Sivasspor taraftarı İtalyan grubunun oyuncusu Alessandro Bianco’ya saldırdı. 

UEFA Avrupa Konferans Ligi son 16 tipi rövanş maçında Demir Küme Sivasspor ile Fiorentina Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda karşılaştı.

Mücadele esnasında alana giren bir taraftar, Fiorentina oyuncusu Alessandro Bianco’ya saldırdı. Bianco’nun burnundan akan ağır kan nedeniyle sıhhat takımları müdahale etti.

Fiorentina Teknik Yöneticisi Vincenzo Italiano: “Ben bunu kınanacak bir olay olarak görüyorum. Tabi oyuncumuzda bu türlü bir şey beklemiyordu. Taraftarların gruplarını takviyelerini anlıyorum fakat bu türlü bir olayın bütün bir maçı mahvettiğini düşünüyorum.”

Vincenzo Italiano: “Çok kızgınım. Nitekim tiksindiğimi söylemek istiyorum. Bir taraftar, Bianco’ya yumruk atıp burnunu kırdı. Hakikaten utanç verici. Galibiyete karşın, diğer bir şey düşünemiyorum. O yalnızca 20 yaşında bir çocuk.”

Rıza Çalımbay: “Her şeyden evvel, taraftarımızın yaptığı olay nedeniyle özür dilerim. Olmaması gereken bir şeydi. Bu, maçın bile önüne geçti. Sivas hiçbir vakit bu türlü şeyler yapan bir yer değil. Çok üzüldüm nitekim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir