Trump, “Salı günü tutuklanacağım” diyerek destekçilerini protestoya çağırdı

Amerika Birleşik Devletleri Eski Başkanı Donald Trump, Manhattan savcılık soruşturması kapsamında Salı günü tutuklanacağını argüman etti.

TAKİPÇİLERİNİ PROTESTOYA ÇAĞIRDI

Sosyal medya platformu Truth Social sayfasında tamamı büyük harflerle yazılı öfkeli bir paylaşımda bulunan Trump, takipçilerini protestoya çağırarak, “Protesto edin ve ülkenizi geri alın” dedi.

TUTUKLANAN İLK ABD BAŞKANI OLABİLİR

Trump, tutuklanma gerekçesini hakkında bir açıklamada bulunmadı. Bölge savcılığı da medyanın bahse ait açıklama talebine karşılık vermedi. Şayet Trump’ın savı hakikat çıkarsa ABD tarihinde tutuklanan birinci lider olacak.

NE OLMUŞTU?

Trump’ın cinsel içerikli sinema yıldızı olan Stormy Daniels, Trump ile cinsel alakaya girdiği argümanı konusunda sessiz kalması için 2016 yılında 130 bin dolar ödeme karşılığında bir mutabakata imza attığını fakat Trump tarafından imzalanmadığı gerekçesiyle mutabakatın geçersiz olduğunu savunmuştu.

İddiaları yalanlayan Trump’un bağları hakkında konuşmaması için Daniels’e 130 bindolar ödediği ve bundan ötürü hakkında açılacak soruşturma kapsamında tutuklanabileceği varsayım ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir