Yatağınızın karşısında sakın ayna olmasın!Yatağınızın karşısında bir ayna bulundurmamanız için 5 neden

Yaşamımızın üçte birini yatak odalarında uyuyarak geçiririz. Uyku, vücudun gün içerisindeki yorgunluğunu ve kullanılmışlığını tamir etmekle, yenilenmekle uğraşır. Yatak odaları dinlendirici kaliteli bir uyku hali ve sıhhat için dikkatli, ihtimamlı bir halde yerleşimi yapılması gereken yerlerdendir. Feng Shui’de yatak odalarının yerleşimleri, daire ana kapı girişinden ve ocağın pozisyonundan sonraki üçüncü ve çok değerli durumdur. Büyük bir itina ve titizlikle yerleşimi yapılmalıdır. En sık yapılan başka yanlışlardan biri de yatak altlarında eşya depolamalar, dolap üstlerinde valizler, eşya hurçları, görünürde ayakkabı istifleri bulundurmaktır. Bilhassa göz önündeki bir bavul “her tartışma sonrası toplanıp konuttan gitmek” gerektiği üzere olumsuz hisler oluşturur.

Yatak odanızda ayna bulundurmayın!

Hemen çabucak her yatak odasında bir ayna kesinlikle bulunur. Günümüzde mobilya kesimi bunu kaçınılmaz kılmakla birlikte Feng Shui’de istenilen bir durum değildir. Bu ideoloji aynayı muhakkak yatak odasında bulundurmaz. Zira “yin” (sakin, durgun) olması gereken bir yatak odasında aynalar ortama “yang” (canlı, aktif) güç sağlarlar. Bunun sonucunda da delik deşik bir uyku hali, huzursuzluk, uykusuzluk üzere meseleler ortaya çıkar. Chi’yi hareket ettirip canlandırır. Halbuki dinlenme, rahatlama sağlayıcı bir oda olması gerekirken aynalar chi’yi harekete geçirir. Yatak odası evli bir ikili aitse bağlantıda üçüncü kişiyi çeker bu da beraberlikte istenilmeyen bir durumdur. Ayakucunu yansıtan bir ayna şanssızlık getirir. Şayet odadan ayna çıkartılamıyorsa en azından yatağı yansıtmayacak formda pozisyonlandırmak gerekir.

Ayna, yatak odanızda olması gereken mükemmel bir varlıktır. Size itimat verir, kendinizi güzel hissetmenizi sağlar ve güne hazırlanmanıza yardımcı olur. Lakin, yatağınızın karşısında bir ayna bulundurmamanız için birçok neden vardır. Feng Shui ile ilgilenenler yatak odasında ayna bulundurmanın güç akışını bozduğunu ve enerjiyi hapsettiğini çok düzgün bilirler.

YATAĞINIZIN KARŞISINDA BİR AYNA BULUNDURMAMANIZ İÇİN 5 NEDEN

1. FERDÎ GÜCÜNÜZÜ SÖMÜRÜR

Aynalarla ilgili sorun, etraflarında olup bitenleri yansıtmalarıdır, bu da odağı sizden uzaklaştırdıkları manasına gelir ve bu bilhassa yatak odasındaki bir ayna için geçerlidir. Aynada kendinize baktığınızda, etrafınızda olup biten tüm olumsuz şeyleri telefonun çalması, saatin tik takları, trafik gürültüsü vs. alırken tıpkı anda bedeninizin size söylediklerini görmezden gelirsiniz. Mesela dinlenmeye, gevşemeye yahut bir şeyler yiyip içmeye muhtaçlığı var.

2. UYKUSUZLUK YARATIR

Ayna size dönük ve komodin lambası açık biçimde yatakta uzanıyorsanız, her uyandığınızda yansımanızı göreceksiniz. Ayrıyeten gece yattığınızda ve gecenin bir yarısı uyandığınızda yansımanızı göreceksiniz. Uzmanlara nazaran yatağınızın karşısında bir ayna olması uykusuzluğun en yaygın nedenlerinden biridir.

Bu, “uyku felci” (aynı vakitte hipnagojik halüsinasyon olarak da bilinir) üzere sıkıntılara neden olabilir; bu durum, hastaların kendilerini uyku ve uyanıklık ortasındaymış üzere hissetmelerine neden olur. Nefes almada problemlere neden olabilir ve hatta birinin yahut bir şeyin kendileriyle bağlantı kurmaya çalıştığını hissettikleri halüsinasyonlara neden olabilir. Yatakta karşınızda bir ayna olması da berbat bir Feng shui’dir ve potansiyel olarak uyurgezerliğe yol açabilir. Uyku felci, beden hareketlerinizi denetim edemediğiniz bir uyurgezerlik kısmına yol açabilir.

3. KABUSLAR

Yatağınızın karşısında bir ayna olması kabus görmenize neden olabilir. Gecenin bir yarısı uyanır ve yansımaya bakarsanız, size bakmaktan hoşlanmadığınız bir şey görebilirsiniz! Yarı uyanıksanız, rahatsız edici ve telaşa neden olabilecek yansımayı anlayamayabilirsiniz. Yatağınıza bakan bir tam boy aynanız varsa, bu, perdenin uçuşması yahut eşinizin hareket etmesi üzere odadaki birçok karanlık köşeyi ve hareketi yansıtabilir.

4. TEKRAR UYUMAYI ZORLAŞTIRAN HAREKETLER

Aynalar odanızda olup biten her şeyi yansıtır ve şayet aynayı yattığınız yerin karşısında tutarsanız, uyumanız güç olabilir. Gece yatak odası sessiz ve huzurlu bir yerdir, bu nedenle siz uyumaya çalışırken ne kadar küçük olursa olsun rastgele bir hareket abartılabilir. Yalnızca sürüklendiğimizde kaslarımız gevşeme eğilimindedir, bu yüzden uyanık değiliz. Rastgele bir hareket olağandan daha fazla zıplamamıza neden olabilir.

5. TUHAF SESLER DUYABİLİRSİNİZ

Garip yahut yüksek sesler, tıpkı ışık üzere aynadan yansıtılabilir. Telefonunuz sessizde değilse yahut partneriniz horluyorsa bu ses aynadan kolay kolay yansıyabilir ve çok daha yüksek ses çıkartır. Aynalar ayrıyeten yüksek sesler varsa titreşebilir ve bilhassa geceleri sesin gerçekte olduğundan çok daha gürültülü görünmesine neden olabilir. Yatak odanızda tavan vantilatörü varsa bu da gürültü meselesine neden olabilir. Fanlar yatak odanızın içinde havayı hareket ettirir ve daima uğultu uykusuzluğa neden olabilir. Tavan vantilatörü olmadan yaşayamıyorsanız, daima vızıltıyı dışarıda tutmak için kimi kulak tıkaçlarına yatırım yapın. Geceleri yatak odasındaki aynalardan yansıyan yansımalar rahatsız edici olabilir ve birçok uyku meselesine neden olabilir.

YATAK ODASINDA AYNA NEREYE YERLEŞTİRİLMELİDİR?

Yatak odasında uyumaya çalışırken hareketi durdurmanın bir yolu olmadığından, yatağınızın karşısına ayna koymaktan kaçının. Yatak odası ayna fikirlerine bakarken aynanızın ne kadar büyük olduğuna ve nereye gideceğine dikkat edin. Yatak odanızda ayna koyacak yer bulamıyorsanız, aynaları gömme dolaplarınızın iç kısmına koymaya ne dersiniz? Kapıların içi, işiniz bittiğinde kapatılabilecekleri için ayna koymak için eksiksiz bir yerdir.

Ebeveyn yatak odası için bir ayna arıyorsanız ve gömme dolaplarınız yoksa, ışığı odaya yansıtmak için pencerenin karşısına yerleştirmeyi deneyin. Yatak odanızın alanından en güzel halde yararlanmak için aynaları koymak için öbür bir düzgün yer, bir şifonyerin yahut yatağınızın karşısında olmayan bir masanın üstüdür.

Komidin kullanın

Her biri yatağın iki yanına gelecek halde iki komidin kullanın. Feng Shui’de simetri kıymetlidir. Nesneler çoklukla çift halinde yerleştirilir, iki komidin odada simetri sağlar. Her bir komidin üstünde ve birbirinin birebiri olacak biçimde 2 lamba kullanılmalıdır.

Yatak odanız sırf giyinme odası olmasın

Bir başka değerli sorun da günümüzde tanınan olan giyinme odaları. Çoğunlukla yatak odalarıyla iç içeler. Yatak odaları dinlenebileceğimiz yerlerden çok, itinayla dekore edilmiş giyinme odalarına dönüşmüş durumda. Bu model birçok Feng Shui sorununu de beraberinde getirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir